Petek Temizlemenin Önemi

Petek Temizlemenin Önemi

 Kullanıma bağlı olarak zamanla peteklerde tortu kir ve pas meydana gelmektedir. Bunda en önemli etkenlerden biri de suyun niteliksel yapısıdır. Su kireçli mi, klorlu mu? gibi niteliksel özellikleri dolaşımda olması hasebi ile doğal olarak peteklerde iz bırakmaktadır. Bu etkisinden dolayı içerisinde paslanmaya kirlenmeye neden olmaktadır.

 Gereklilik  

            Kullanıcı açısından kalorifer peteklerinden maksimum ısı elde etmek öncelikli amaçtır. Doğalgaz tüketimini kontrol altına almak az tüketim azami ısı elde etmek esastır. Kombi peteklerini en az iki yılda bir kez temizlediğimizde bunun etkisel olarak hem kombinizin ömrünü uzatırsınız hem de petek içindeki kir, pas ve tıkanıklıkları da engellemiş olursunuz. Petek temizleme süreci çok karmaşık bir yapıdır. Kullanıcıların destek almadan yapabilecekleri bir işlem değildir. Peteklerdeki kirlenmeler kurulumu yeren ısıtma olarak dizayn edilmiş sistemlerde daha fazla görülmektedir.

 Çözüm Nedir?

             Petek içerisinde çoğalan bu maddeler zamanla ısınmanızı etkilemekte, verimi düşürmektedir. Buna mukabil üşüdüğünüzden dolayı daha fazla enerji tüketmeniz nedeniyle yüksek faturaların gelmesine sebep olmaktadır. Bunun sebebi ise gayet basittir. Isı devirsel olarak ve tam olarak dönüşüm yapamamakta, içerideki kir, pas, tortu, kireç gibi maddeler buna engel teşkil etmektedir. Ekibimiz bu konuda oldukça deneyimli ve birikim sahibi olup sorununuzu teknolojik cihazlarımız sayesinde kolayca çözmektedir.

 Pas ve Kirin Peteğe Zararı  

 Peteklerdeki ısının bütün bölgelere adil bir şekilde gitmemesinden dolayı buna bağlı olarak alt sekmede kir, tortu gibi zararlı maddele birikmektedir. Bu nedenle petek eşit olarak ısınamamaktadır. Yerden ısıtmalı sistemlerde kireçlenme ve tortusal kaynaklı olarak tıkanmış borulardan geçerken oraları ısıtamamaktadır. Tesisat ve petekler temiz tutulmadığı zaman birbirine bağlı sistemler olduğundan haliyle pompa ve eşanjör de bundan olumsuz manada etkilenecektir.

 Kireç ve tortudan dolayı tıkanma meydan geldiğinde eşanjör görevini ifa edemez ve sıcak su sağlayamaz. Petekteki kirden dolayı kombi arıza verir buna nazaran da normal ayarında çalışmasından farklı olarak kısa süreliğine yüksek ısılara tekabül eder. Otomatik olması nedeniyle de kendisini kapatır ve bu devinim yapmasına engel olur. Şu bir gerçektir ve asla ihmal edilmemelidir.

 Petekleri Temizlememenin Sonuçları  

            Petekler temizlenmediği sürece hem yüksek miktarda enerji kaybı meydana gelmekte hem tamir ve onarım masrafları çoğalmakta hem de en önemlisi ısınamama ile karşı karşıya kalırsınız. Bu sebeple çok makul bir fiyata petek temizleme hizmeti sunmaktayız. Firmamız ile irtibata geçmeniz, işimize duyduğumuz saygı öncelik olarak benimsediğimiz müşteri memnuniyeti, saygınlık, empati ve hızlı hizmetimizle işlemlerinizi en kısa sürede sonuçlandıralım.

            Petek temizleme fuzuli bir masraf olarak görülmemelidir. Bizzat bu bakımı yaptırdığınızda bütün sistem tam anlamı ile maksimum çalışacak ve hem kışı rahat ve sıcak geçireceksiniz hem de faturanızdan tasarruf edeceksiniz. En az iki yılda bir bakımınızı yaptırmadığınız da bunun kat kat fazlasını ödemek zorunda kalacağınız şüphe götürmez bir gerçektir.

            Sizler daha iyi hizmet edebilmek amacıyla özel servisimiz mevcuttur. Firmamız tarafından temizleme kimyasalları kullanarak petekleriniz temizlenmektedir. Aynı zamanda koruma kimyasalları sayesinde de bir daha kir-pas ve tortulara karşı peteklerinizi korumaktadır.

 Bu sayede azami fayda ilkesi gerçekleşmekte ve yeni alınış gibi tam randımanlı çalışmaktadır. Peteklerin iç kısmındaki ısınmış su peteğin hammaddesi olan sac metali ile etkileştiğinde paslanma ve oksitlenme meydana gelir.

 Demir oksitin kalorifer içerisindeki suyla teması sonucunda çamur gibi bir maddeye dönüşür. Balçık şeklindeki bu suya radyatör çamuru ismi verilmektedir. Bu çamur hava ile teması sağlayan petek teki gözenekleri kapatır ve suyun dolaşımına mâni olur. Daha da kötüsü kombiye ulaştığında filtreleri kapatır ve vanaya da zarar verir. Petekler ve filtre tıkanıp işlevsiz hale geldiğinde kombi de sağlıklı çalışamaz ve arıza verir.

 Yaklaşım Tarzımız

            Firmamız insan odaklı, gelişmelere açık, vakar ve yardım duygusu gelişmiş, güler yüzlü personeli ile hizmet vermektedir. Kaliteden asla taviz vermeyen yapısı, temizlik ve süratli çözümler sunan yapısı, garantili iş yapma şekliyle her zaman yanınızdadır.