Petek Temizletmenin Faydaları

Soft Petek Temizleme olarak bu yazımızda sizlere petek temizle işlemi yaptırmanın ne tür faydalar sağlayacağını anlatacağız. 

Petek temizliği işleminin verimi sadece peteklerin daha iyi ısıtması ile sınırlı değildir. Aynı zamanda doğalgaz faturalarında da %20 / %30 tasarruf sağlar. İçerisi tıkalı olan petekler evinizi daha verimli ısıtamadığından dolayı sizlerde kombi derecesini daha yüksek tutmak zorunda kalırsınız. Temizleme yapıldıktan sonra yüksek derecelerde çalıştırmak zorunda olduğunuz kombinizi daha düşük derecede çalıştırıp daha fazla verim almaya başlayacaksınız.

Aynı zamanada petek temizliği işlemi kombinizin çalışma ömrünüde uzatır. Temizleme yapılmayan petekleri ısıtmak için kombi daha çok çalışmak zorunda kalır. Tesisatın ve peteklerin içerisindeki su pis olduğundanda devirdaim yaparken zorlanmaktadır. Bu şekilde çalışmaya devam eden kombinin parçaları arızalanabilir ve yüksek masraflara neden olabilir.

Son olarakta petek temizleme işlemi peteklerinizde ömrünü uzatmaktadır. İçerideki pis su peteklerinizin içeriden paslanmasına hatta delinmesine yol açabilir. Petek temizleme işlemi her yıl yaptırılması gereken bir işlemdir. Yukarıda anlatmaya çalıştığımız gibi birçok fayda sağlar. Sizlerde petekleriniz temizletme işlemini ihmal etmeyiniz. 

Bilgi almak yada firmamızdan randevu oluşturmak için bizlere 0544 381 05 82 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.